|
Informace o nabídce na finančním trhu
Upozornění: Věnujte prosím pozornost datu vytvoření článku. Informace mohou být zastaralé a nemusí odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Kdy jsou půjčky "ihned" nejrychlejší – v hotovosti nebo na účet?

Starosti s penězi někdy vypadají, že nemají konce. Aby toho nebylo málo, občas se situace přiostří a je potřeba zaplatit i to, na co člověk zrovna už nemá peníze. Zdroje došly. A výplata bude až za týden. Jak se s finančními starostmi srovnat? Co dokáže ušetřit starosti s penězi? Jsou půjčky "ihned" možnou záchranou v nouzi o finance? Když se pro ni člověk rozhodne, v jaké podobě si j vzít – raději hotovost nebo na účet?

Na půjčky „ihned“ v hotovosti se čeká jen pár minut

Hotovostní půjčky mají ohromnou výhodu v tom, že na peníze není nutné čekat do dalšího dne. Stačí o ně požádat (třeba online nebo SMSkou, u smluvního partnera, případně i přímo na pobočce poskytovatele nebankovních půjček, pokud své pobočky provozuje).

Pak se několik minut čeká na schválení ze strany poskytovatele půjčky. Jakmile je žádost pozitivně vyřízena, jsou peníze okamžitě k dispozici buď přímo na pobočce poskytovatele půjčky, nebo u smluvního partnera, kterým bývá čerpací stanice, trafika či terminál sázkové kanceláře. Peníze mívá klient k dispozici během několika minut nebo maximálně hodin.

Pak stačí se na dané místo dostavit a peníze si proti dokladům a podpisu vyzvednout. Splácení probíhá na stejném místě. Tedy buď v hotovosti přímo na pobočce, nebo v hotovosti u smluvního partnera. Často je možné si pro splácení zvolit i bezhotovostní převod na účet poskytovatele půjčky.

Bezhotovostní půjčky „ihned“ mohou dorazit až druhý den

Co se týká půjček bezhotovostních, jsou pohodlnější v tom, že se klient pro jejich získání nemusí hnout z domu. Stačí o půjčky „ihned“ požádat online nebo SMSkou, případně telefonem nebo emailem. Vyřízení žádosti o rychlou půjčku trvá jen několik minut. Pak ještě podepsat online, což také zabere jen okamžik.

Ihned po podpisu smlouvy posílá nebankovní společnost peníze klientovi na účet. Ale tady pozor, peníze mohou cestovat až 24 hodin. Tak dlouhý čas totiž dává česká legislativa bankám na to, aby si mezi sebou poslaly peníze.

Když však má žadatel o půjčku účet u stejné banky jako její poskytovatel, může mít peníze na účtu ještě rychleji, než když by žádal o půjčku hotově. A hned je může i použít, třeba k platbě platební kartou na internetu, stále v pohodlí svého doma. Nebo na výletě.

Bankovní převod až za 24 hodin? V čem je to zdržení?

Háček je zejména v tom, že peníze musejí jít přes zúčtovací centrum České národní banky, které má omezenou kapacitu prováděných operací. Takže během jednoho pracovního dne se prostě nedostane na všechny.

Ale pomalu svítá naděje na lepší časy, protože se již pilotně zkouší platby prováděné v reálném čase, jinými slovy okamžitě. Ty budou umožněny novou technologií, kterou Česká národní banka testuje s dalšími bankami. Do konce roku 2018 by snad měla být spuštěna do ostrého provozu. Okamžitá platba bude za drobný poplatek, který žadatelé o rychlé půjčky jistě rádi za bleskovou rychlost transakce připlatí. Nebo ne?Doporučujeme

Na Maxi-půjčky.cz Vám poradí, jak si vybrat tu správnou půjčku.

Nemáte příjem nebo svůj příjem nemůžete doložit? Přečtěte si více o půjčce bez doložení příjmu.

Naše tipy

– Potřebujete-li nebankovní půjčku do jednoho dne od podání žádosti, mohly by Vás zajímat nebankovní půjčky do 24 hodin.

– Jednou z nebankovních půjček na našem trhu je Cetelem půjčka.

– Největší bankovní dům u nás - Česká Spořitelna - nabízí svým klientům výhodné půjčky České spořitelny.

© 2015 Půjčka50000-ihned.cz, všechna práva vyhrazena

Vezměte prosím na vědomí, že prozovovatel těchto internetových stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.
Web Půjčka50000-ihned.cz má pouze informativní charakter.