|
Informace o nabídce na finančním trhu
Upozornění: Věnujte prosím pozornost datu vytvoření článku. Informace mohou být zastaralé a nemusí odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Pozor na podvodné půjčky s placenou linkou

Publikováno: 18.9.2015

Ten, kdo opotřebuje za každou cenu peníze, se někdy uchyluje k bezmyšlenkovitému jednání a může svou situaci ještě zhoršit. Takovým případem je i to, že podlehne zdánlivě lákavé nabídce na snadno dostupnou půjčku, kterou zahlédl někde vylepenou, našel v inzerátu nebo mu přišla do schránky v podobě letáčku.

Podmínkou většinou bývá zavolat na uvedené číslo pro informace a schválení půjčky.

Princip podvodné půjčky s placenou linkou

V čem je háček? Takovéto půjčky bývají podvodné a jejich inzerenti většinou žádné úvěry neposkytují. Tím, že zavoláte na uvedené číslo, můžete akorát tak přijít o hromadu peněz. Jak? Linka bývá zpoplatněná a to enormně vysokou sazbou. Na závěr dlouhého hovoru se s největší pravděpodobností dozvíte, že nesplňujete požadavky a půjčka vám nebyla schválena. Jediným výsledkem bude nutnost zaplatit vysoký účet za telefon.

Jaká je skutečnost?

Struktura inzerátů bývá většinou dost podobná. Uvádí se v nich, že soukromý investor vám poskytne úvěr, pro více informací máte volat na uvedené číslo, a hovor může stát až 95 Kč za minutu. Na druhé straně linky bude automat nebo kontaktní pracovník, který naoko zpracuje žádost o půjčku a hovor se záměrně prodlužuje. Výsledkem je zamítnutá žádost a vaše oči pro pláč. Skutečnost je totiž taková, že společnost vydělává díky placené lince a úvěry ani neposkytuje.

Jak poznat placenou linku

Placené linky velmi často začínají číslicí 9. Pokud na ně zavoláte, mnohdy dlouho čekáte na přepojení, a i když zatím hovoříte se záznamníkem, sazba už běží. Na vrácení peněz, které jste provolali, nemáte navíc žádný nárok. Neplacenou linku poznáte podle předvolby 800, u které je volání na účet společnosti (volaného). U některých nabídek se dělí úhrada volání mezi volaného a volajícího. Placený hovor by neměl přesáhnout 5 Kč za minutu.


Doporučujeme

Na Maxi-půjčky.cz Vám poradí, jak si vybrat tu správnou půjčku.

Nemáte příjem nebo svůj příjem nemůžete doložit? Přečtěte si více o půjčce bez doložení příjmu.

Naše tipy

– Potřebujete-li nebankovní půjčku do jednoho dne od podání žádosti, mohly by Vás zajímat nebankovní půjčky do 24 hodin.

– Jednou z nebankovních půjček na našem trhu je Cetelem půjčka.

– Největší bankovní dům u nás - Česká Spořitelna - nabízí svým klientům výhodné půjčky České spořitelny.

© 2015 Půjčka50000-ihned.cz, všechna práva vyhrazena

Vezměte prosím na vědomí, že prozovovatel těchto internetových stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.
Web Půjčka50000-ihned.cz má pouze informativní charakter.