|
Informace o nabídce na finančním trhu
Upozornění: Věnujte prosím pozornost datu vytvoření článku. Informace mohou být zastaralé a nemusí odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Co je to termínovaný vklad

Publikováno: 12.7.2015

Termínovaný vklad je zajímavou variantou, jak zúročit volné finanční prostředky, které nepotřebujeme v horizontu několika měsíců až let. Pokud peníze necháme ležet na bankovním účtu, je to škoda. Ani spořící účet nemusí být pro dlouhodobé odložení financí výhodný, vzhledem k inflaci.

Nechte své peníze zúročit

Díky termínovanému vkladu se můžeme dočkat zajímavého úročení. O co se vlastně jedná? Je to bankovní účet, na který se jednorázově vloží peníze, a nechají se zde nejlépe několik let úročit. Sazba je buď pevná, nebo pohyblivá. Ta se mění podle vývoje sazeb na trhu.

Na jak dlouho finance vložit?

Dobře zvažte dobu trvání termínovaného vkladu. Je třeba odhadnout, po jak dlouhou dobu nebudeme své finanční prostředky potřebovat. Jakmile bychom je vybrali před skončením výpovědní lhůty, čekají nás sankce. Termínovaný vklad může být krátkodobý do 1 roku, střednědobý s trváním 2 až 4 roky, nebo dlouhodobý do 5 let.

Výhody termínovaného vkladu

Zřízení a vedení termínovaného vkladu je bezplatné. Jde o produkt bezpečný a snadno pochopitelný. Po vložení peněz se nemusíte o nic dále starat. Vklady jsou navíc ze zákona pojištěny ve výši 100%.

Nevýhody termínovaného vkladu

Dlouhodobé vklady nemusí být tak výhodné kvůli inflaci. Je stanovena minimální a také maximální vložená částka. Pokud budete peníze potřebovat dříve, než vklad skončí, zaplatíte za výběr sankce, proto je třeba délku úročení dobře zvážit.

Další finanční rady a tipy

Nevyznáte se v některých finančních pojmech nebo potřebujete poradit, na co si máte v oblasti financí dávat pozor? Na stránkách Univerzální-Půjčka.cz v sekci Finanční rádce najdete rady a tipy z oblasti financí a půjček - vysvětlení některých pojmů, upozornění na rizika a další.


Doporučujeme

Na Maxi-půjčky.cz Vám poradí, jak si vybrat tu správnou půjčku.

Nemáte příjem nebo svůj příjem nemůžete doložit? Přečtěte si více o půjčce bez doložení příjmu.

Naše tipy

– Potřebujete-li nebankovní půjčku do jednoho dne od podání žádosti, mohly by Vás zajímat nebankovní půjčky do 24 hodin.

– Jednou z nebankovních půjček na našem trhu je Cetelem půjčka.

– Největší bankovní dům u nás - Česká Spořitelna - nabízí svým klientům výhodné půjčky České spořitelny.

© 2015 Půjčka50000-ihned.cz, všechna práva vyhrazena

Vezměte prosím na vědomí, že prozovovatel těchto internetových stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.
Web Půjčka50000-ihned.cz má pouze informativní charakter.